Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiele osób zapomina, że informatycy to nie tylko deweloperzy tworzący oprogramowanie

30 lipca 2018 | Ekonomia | Anita Błaszczak
źródło: materiały prasowe

Piotr Adamczyk Informatyk, który przychodzi do firmy tuż po szkole, zarabia średnio 3–5 tys. zł brutto – mówi prezes serwisu Kariera.pl w rozmowie 
z „Rzeczpospolitą".

 

Rz: Na pytanie o superzawód, który daje pewność zatrudnienia i wysokie zarobki, wiele osób wskazuje informatyków. Czy mają rację?

Piotr Adamczyk: Niewątpliwie informatyk to dzisiaj jeden z lepszych zawodów, któremu sprzyja postępująca cyfryzacja. Jednak wiele osób zapomina, że informatycy to nie tylko deweloperzy tworzący oprogramowanie czy testerzy, którzy to oprogramowanie testują, ale też szeroka grupa specjalistów. I w zależności od specjalizacji ich zarobki i pozycja na rynku pracy różnie się kształtują. Nie każdy jest deweloperem z wyobrażeń, czyli takim, który siedzi pod palmą na tropikalnej wyspie, pisze kod, pracuje jednocześnie dla sześciu klientów i zarabia duże pieniądze.

Kto – oprócz programistów – może liczyć na wysokie zarobki w IT i za co?

Drugą grupą wysoko wynagradzanych specjalistów IT są architekci, którzy projektują rozwiązania IT pod potrzeby biznesowe, a potem je wdrażają. Trzeba jednak pamiętać,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11115

Wydanie: 11115

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament