Potrzeba przełomowych innowacji
startupy | Mamy w Polsce fantastyczny kapitał ludzki, jeśli chodzi o informatykę, matematykę czy fizykę – trzeba ten wielki potencjał efektywnie wykorzystać do rozwiązania istotnych problemów biznesowych i społecznych – mówią eksperci.
Trwa nabór do kolejnej, III edycji konkursu „Orzeł Innowacji – Startup". To inicjatywa „Rzeczpospolitej", w której udział młodych firm, pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami, może być impulsem do rozwoju projektu, ekspansji zagranicznej, a także wyjątkową szansą na pozyskanie inwestora.
Polska ma potencjał w branży medtech
– Spodziewamy się, że przekrój zgłoszeń będzie odpowiadał temu, czym najczęściej zajmują się polskie startupy według prowadzonych badań tej społeczności. Oczekujemy, że dominować będą rozwiązania B2B, w szczególności te dotyczące: narzędzi dla programistów i deweloperów, technologii dla marketingu, Big Data, IoT (internet rzeczy – red.) czy narzędzi badawczych, analitycznych oraz tzw. business intelligence – wylicza Marcin Szczeciński, kierownik ds. inwestycji kapitałowych w firmie Adamed.
To spółka z branży farmaceutycznej, dlatego nie dziwi, że szczególnie wyglądać będzie projektów z sektora zdrowia. – Bardzo chętnie powitalibyśmy w konkursie jak największą liczbę aplikacji startupów z obszaru life science czy technologii medycznych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że bariery wejścia dla podjęcia i skutecznego rozwijania takich projektów są szczególnie wysokie. Nie chodzi tu jedynie o finanse, ale również o dostęp do szeregu kompetencji, niezbędnej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta