Rosną dzielnice przemysłowe
Przygotowanie odpowiednich terenów, infrastruktury dla nich, a także międzynarodowa promocja - to tylko część kroków podejmowanych przez samorządy, aby ściągnąć inwestorów.
Strategia się sprawdza. Na mapach miast pojawiają się nowe firmy, a wraz z nimi nowe miejsca pracy.
Przez ostatnie lata Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą w Łodzi prowadziło intensywne działania, których celem była aktywizacja gospodarcza dostępnych terenów inwestycyjnych oraz pozyskiwanie nowych. – Priorytetowymi obszarami z punktu widzenia miasta są: strefa wielkomiejska, w tym obszar Nowego Centrum Łodzi – jako tereny pod inwestycje biurowe, hotelowe, mieszkaniowe i usługowe; oraz tereny inwestycyjne zlokalizowane na Widzewie w sąsiedztwie węzła Łódź-Wschód (autostrada A1) – mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi. Miasto prowadzi politykę promocji terenów inwestycyjnych m.in. poprzez udział w targach nieruchomości MIPIM w Cannes oraz Expo Real w Monachium. Dzięki tym inicjatywom pozyskało inwestycje takich firm jak: Skanska, Ghelamco, Echo Investment, Avestus, Warimpex, HB Reavis, Panattoni, Puro. W efekcie sprzedano dziewięć działek, na kwotę ok. 150 mln zł.
- Nie mamy w swoich zasobach nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje produkcyjno-magazynowo-logistyczne, dlatego pracownicy Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą podjęli działania w celu pozyskania i przygotowania odpowiedniej oferty z zasobu prywatnego – dodaje urzędnik.
Został wytypowany obszar o największym potencjale...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta