Gmina przekaże działkę, a budynek postawi inwestor
Dostęp tanich mieszkań pod wynajem może być większy, dzięki wspólnym inwestycjom gmin z prywatnymi inwestorami.
W Polsce mamy deficyt mieszkań pod wynajem. Tymczasem podstawowym obowiązkiem gmin jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych swoich mieszkańców.
Zdobycie środków na budowę nowych lokali nie jest takie proste. Wyjściem z tej sytuacji może być partnerstwo publiczno-prywatne (PPP), od dawna wykorzystywane już w innych państwach europejskich do budowy osiedli komunalnych. Podobnie może być i w Polsce.
PPP zajmuje się również PFR Nieruchomości. Aktualnie pracuje przy 100 projektach. Spółka liczy, że pierwszy z nich ruszy w przyszłym roku.
– Już od dłuższego czasu staramy się promować partnerstwo publiczno-prywatne. Spotykamy się z przedstawicielami gmin, ale i same samorządy przychodzą do nas z propozycjami. Wiele z nich posiada nieruchomości z dużym potencjałem. Brakuje im natomiast środków, by mogły same mogły zrealizować...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta