Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wójt może ustalać warunki płatności indywidualnie, w drodze pertraktacji z konkretnym nabywcą

08 stycznia 2019 | Dobra Administracja | Marcin Nagórek

W uchwale określającej zasady sprzedaży lokali komunalnych, nie mogą być ujmowane zapisy dotyczące systemu ratalnego płatności rat (terminów, wysokości) związanych ze zbywaniem mienia gminnego.

- Czy rada gminy może ustalić terminy płatności rat za sprzedaż bezprzetargową – w uchwale w sprawie zasad sprzedaży lokali komunalnych? Planujemy zapis o ratach rocznych i ich procentowych wysokościach –do końca lutego każdego roku przy sprzedaży bezprzetargowej.

Nie.

Ocena prawna propozycji legislacyjnej wymaga analizy regulacji ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (dalej GospNierU) oraz ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. W tej ostatniej ustawie, w art. 30 ust. 2 pkt 3 postanowiono, że do zadań wójta należy w szczególności gospodarowanie mieniem komunalnym. Z kolei, jak wynika z art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. a tej ustawy, do wyłącznej właściwości rady gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych gminy, przekraczających zakres zwykłego zarządu, dotyczących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11249

Wydanie: 11249

Spis treści
Zamów abonament