Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nawet korzyść z prostych ulg ma być ujawniana

08 stycznia 2019 | Prawo | Paweł Rochowicz

Objaśnienie przepisów o raportowaniu schematów podatkowych to wyzwanie – uważają eksperci. Na razie w projekcie da się dostrzec paradoksy. paweł rochowicz

 

Informowanie administracji skarbowej o projektowanych i wdrażanych schematach podatkowych stało się obowiązkiem od 1 stycznia. Nowe przepisy ordynacji podatkowej wdrażają europejską dyrektywę 2018/822, która taki właśnie obowiązek przewiduje. Reguły te, jeszcze stosunkowo mało znane wśród przedsiębiorców, zyskały skrótowe określenie MDR (od ang. „mandatory disclosure rules", czyli po prostu „reguły obowiązkowego ujawniania").

MDR przynoszą wiele zupełnie nowych obowiązków i pojęć, dlatego Ministerstwo Finansów zdecydowało się wydać ich objaśnienia. Projekt ich treści udostępniono na portalu resortu i konsultowano z zainteresowanymi. Jest tam dostępne także oprogramowanie do elektronicznego zgłaszania schematów (tylko taka forma jest akceptowalna).

Akcje na okaziciela podejrzane

Czy taka próba interpretacji nowych przepisów przyniesie lepsze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11249

Wydanie: 11249

Spis treści
Zamów abonament