Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto zyskał najwięcej na zmianach w leasingu

08 stycznia 2019 | Ekonomia
Mercedes  w ciągu roku sprzedał  o 23 proc. aut więcej niż  w 2017 r.   i awansował  do 10 najpopularniej- szych marek  w Polsce  (na zdjęciu nowy Mercedes klasy G)
autor zdjęcia: Martin Śliwa
źródło: Fotorzepa
Mercedes w ciągu roku sprzedał o 23 proc. aut więcej niż w 2017 r. i awansował do 10 najpopularniej- szych marek w Polsce (na zdjęciu nowy Mercedes klasy G)

Końcówka 2018 r. była gorąca w salonach luksusowych marek. Wszystko przez wchodzące 1 stycznia nowe, mniej korzystne dla drogich aut zasady leasingu. Wojciech romański 
adam woźniak

 

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych w 2018 r. sięgnęły 600,8 tys. sztuk. Jak podał Instytut Samar, to o 9,8 proc. więcej (o 53,4 tys.) niż w roku 2017 i rekord tego stulecia. Ale zaskoczeniem okazał się słabszy od przewidywań grudzień. Ale nie dla wszystkich.

Mimo wyraźnie większego zainteresowania samochodami luksusowymi, wynikającego ze zmian w przepisach dotyczących leasingu pojazdów, łączna liczba rejestracji w grudniu skurczyła się w ujęciu rocznym o 3,4 proc., do 52,4 tys. sztuk. Ale ostatni miesiąc ubiegłego roku miał mniej dni roboczych niż grudzień 2017, który w dodatku – jak podkreśla Samar – okazał się najlepszym grudniem w XXI wieku i w ten sposób mocno podwyższył bazę do porównań.

300 procent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11249

Wydanie: 11249

Spis treści
Zamów abonament