Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co pacjent może zrobić dla pacjenta?

08 stycznia 2019 | Nauka
Pacjent powinien wiedzieć o różnych metodach leczenia i mieć wpływ na wybór terapii
źródło: AdobeStock
Pacjent powinien wiedzieć o różnych metodach leczenia i mieć wpływ na wybór terapii

Bez zaangażowania chorego w proces leczenia nawet najskuteczniejsze terapie nie osiągną zamierzonego efektu. Materiał powstał w ramach cyklu Zdrowy Dialog

 

Pacjent to nie tylko prawa, ale też obowiązki, zwłaszcza w sytuacji, gdy społeczeństwo się starzeje, a fundusze na ochronę zdrowia są ograniczone. O rosnącej roli edukacji zdrowotnej i budowania bezpośredniego zaangażowania pacjenta, również poprzez działalność w organizacjach pacjenckich i uczestnictwo w wydarzeniach kierowanych dla konkretnej grupy chorych, dyskutowali uczestnicy I Kongresu Pacjentów Kardiologicznych w Krakowie.

Nic o nas bez nas

Kongres Pacjentów Kardiologicznych zgromadził prawie 1500 pacjentów i seniorów. To największe wydarzenie dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe w Europie, stworzone przez pacjentów dla pacjentów we współpracy z wybitnymi profesorami i ekspertami ekonomicznymi.

– Nie można konstruować systemu ochrony zdrowia, nie pytając pacjentów, czego potrzebują, bo to pacjenci wiedzą sami najlepiej, jaki jest zakres ich potrzeb, jakie mają problemy. Pacjenci powinni być partnerami dla lekarzy w procesie leczenia – mówi Ewelina Zych-Myłek z komitetu organizacyjnego I KPK.

Głos pacjentów reprezentują organizacje pacjenckie, stanowiące swoisty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11249

Wydanie: 11249

Spis treści
Zamów abonament