Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeśli zmieniać, to teraz

07 stycznia 2019 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

W pierwszych miesiącach roku pojawia się mnóstwo ofert pracy, a firmy dysponują nowymi budżetami rekrutacyjnymi. 
To sprzyjający czas dla myślących o poprawie swojej sytuacji zawodowej. Anna Cieślak-Wróblewska

 

Nasze postanowienia noworoczne często wiążą się z pracą – obiecujemy sobie, że w końcu poważnie porozmawiamy z szefem o podwyżce albo poszukamy sobie takiego zajęcia, które będzie nas w pełni satysfakcjonować. Z badań portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl z początku 2018 r. wynika, że prawie jedna trzecia pracowników stawia sobie jako noworoczny cel właśnie rozmowę o podwyżce z przełożonym, a aż 80 proc. respondentów jest otwartych na zmiany, jeśli trafi do nich odpowiednia oferta.

– Początek roku to rzeczywiście większa chęć kandydatów do wprowadzania zmian – przyznaje Michał Borkowski, menedżer w firmie rekrutacyjnej Antal. – Modne powiedzenie „nowy rok, nowy ja" sprawia, że widzimy wzmożone zainteresowanie ofertami ze strony pracowników – dodaje.

Kiedy padają rekordy

Większość z nas dosyć szybko porzuca swoje noworoczne postanowienia, ale być może niesłusznie. Okazuje się, że początek roku to całkiem niezły okres na zmiany w życiu zawodowym. W ostatnich latach akurat wówczas pojawia się całkiem sporo ofert pracy, więc nasze poszukiwania i oczekiwania mogą się spotkać z odpowiednią reakcją pracodawców.

W państwowych urzędach pracy w 2018...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11248

Wydanie: 11248

Spis treści

Reklama

Zamów abonament