Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ofertowanie sprzedaży z ograniczeniem

09 stycznia 2019 | Rachunkowość | Marcin Szymankiewicz

Spółka musi stosować limit dla odliczenia wartości usług niematerialnych, jeśli kupuje od podmiotu powiązanego świadczenia polegające m.in. na kompleksowej obsłudze zleceń klientów i zarządzaniu informacjami handlowymi.

- Spółka z o.o. zawarła umowę o świadczenie usług z podmiotem powiązanym, polegających m.in. na ofertowaniu sprzedaży. Usługi te polegają na pozyskiwaniu zleceń dla spółki, uczestniczeniu w spotkaniach i rozmowach z jej potencjalnymi kontrahentami, przygotowywaniu ofert oraz monitorowaniu ich statusu (przedstawianie dodatkowych informacji, uczestnictwo w negocjacjach), sprawdzaniu prognoz kosztowych produkcji prototypu produktu oraz produkcji seryjnej, przygotowywaniu oferty produkcji seryjnej, utrzymywaniu relacji z kontrahentami, w tym poprzez prowadzenie systematycznej, bieżącej komunikacji z kontrahentem (także po akceptacji oferty). Obejmują także kompleksowe zarządzanie informacjami handlowymi przekazywanymi przez kontrahenta i przesyłanie ich do spółki, opracowywanie, uzgadnianie wewnętrzne i realizację strategii rozwoju z danym kontrahentem oraz opracowywanie prognoz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11250

Wydanie: 11250

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament