Koszt pracowniczego planu kapitałowego trzeba oszacować
Wpłata finansowana przez pracodawcę na PPK wyniesie od 1,5 do 4 proc. wynagrodzenia uczestnika programu. Przy ustalaniu wartości zamówienia najlepiej przyjąć, że do programu przystąpi cała załoga.
Przepisy ustawy z 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (DzU poz. 2215; dalej: PPK) zobowiązują podmioty zatrudniające do wyboru instytucji finansowej, która będzie u nich zarządzać PPK. Ustawodawca jedynie częściowo uregulował ten obowiązek, przewidując konieczność stosowania się przez pracodawców do kryteriów wskazanych w ustawie. Poza tymi wytycznymi, tryb i forma wyboru instytucji finansowej nie jest regulowana przepisami ustawy o PPK.
W ramach programu oszczędzania pracodawca będzie zobowiązany do finansowania wpłat podstawowych w wysokości określonej przepisami ustawy o PPK. Wybrana instytucja finansowa będzie zaś pobierała wynagrodzenie z tytułu zarządzania gromadzonymi środkami. W sensie ekonomicznym koszt tego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta