Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W pędzie do utrwalania władzy nie obowiązują dziś żadne zasady

29 kwietnia 2019 | Życie Regionów | Michał Kolanko
Tadeusz Krzakowski (1957 r.), absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył także studia podyplomowe z administracji oświatowej w Szkole Głównej Handlowej, a także  w menedżerskie zarządzanie placówką oświatową w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.  Od 1982 r. pracował jako nauczyciel, w latach 1998–2002 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej zasiadał w sejmiku dolnośląskim I kadencji, od 2002 r. jest prezydentem Legnicy.
źródło: materiały prasowe
Tadeusz Krzakowski (1957 r.), absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył także studia podyplomowe z administracji oświatowej w Szkole Głównej Handlowej, a także w menedżerskie zarządzanie placówką oświatową w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Od 1982 r. pracował jako nauczyciel, w latach 1998–2002 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej zasiadał w sejmiku dolnośląskim I kadencji, od 2002 r. jest prezydentem Legnicy.

To nie prezydent X albo Y realizuje program, realizuje go cały samorząd wraz z mieszkańcami. Ta ciągłość władzy powinna być podstawowym gwarantem skuteczności rozwoju i postępu – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

 

Co chce pan zrobić w kolejnej kadencji?

Cele zostały zdefiniowane już wcześniej w strategii rozwoju miasta i w programach operacyjnych. Priorytetem jest rozwijanie Legnicy jako silnego ośrodka subregionalnego na Dolnym Śląsku i w Zagłębiu Miedziowym. Chcemy współpracować z innymi gminami, by budować aglomeracyjny układ wspierający rozwój całego regionu. Składają się na to inwestycje i działania ukierunkowane na rozwój człowieka. Oprócz nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej i działań rewitalizacyjnych, systematycznie tworzymy nowoczesne rozwiązania dla rozwoju edukacji, zwłaszcza zawodowej, dostosowanej do wymogów rynku pracy. Bardzo ważna jest współpraca szkół z przedsiębiorstwami, tworzenie kolejnych klas patronackich, pracowni wyposażonych w najnowsze technologicznie urządzenia. Inne istotne obszary to rozwój przedsiębiorczości, infrastruktury, nowych terenów inwestycyjnych. Oczywiście plany będą modyfikowane wraz z upływem czasu, bo życie coraz szybciej się zmienia.

Jak takie strategie będą wyglądały, gdy prezydenci miast będą rządzić przez dwie kadencje?

W naszych realiach można obserwować bardzo łatwe odchodzenie od przyjętej strategii rozwoju przez kolejne ekipy obejmujące rządy. To jest zgubne. Państwo jest jedno i samorząd też jest jeden. To nie prezydent X albo Y realizuje program,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11343

Wydanie: 11343

Spis treści
Zamów abonament