Koło ratunkowe dla nauczycielskich pensji
Raty, dodatki motywacyjne i specjalne nagrody za wdrażanie reformy edukacji – to pomysły na zmniejszenie dolegliwości finansowych za okres strajku.
Setki tysięcy nauczycieli już 2 maja dostaną pomniejszone za czas strajku pensje. Dla wielu to oznacza problemy finansowe. Dlatego też dyrektorzy szkół razem z samorządowcami zastanawiają się, co zrobić, by to potrącenie było jak najmniej bolesne.
– W piątek w gminach odbywały się takie spotkania – mówi Marek Pleśniar ze Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty. – Do placówek edukacyjnych uczestniczących w strajku została przesłana ankieta z prośbą o dokładne informacje na temat potrąceń z pensji strajkujących. Dotyczy to nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi – mówi Monika Pawlak z biura prasowego UM w Łodzi. – Ma ona na celu uściślenie, ile dokładnie „oszczędności strajkowych" powstało w każdej placówce. Liczba strajkujących w każdej była inna, poza tym były też inne powody absencji/nieprzystąpienia do pracy, np. zwolnienia lekarskie, planowane wcześniej urlopy, urlopy na żądanie – tłumaczy.
Na raty
Większość dyrektorów myśli o potrąceniu tych należności w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta