Usprawnienie działania nie daje ulgi
Testowanie i wprowadzanie nowej linii produkcyjnej oraz innowacyjnego oprogramowania nie przesądzają jeszcze o działalności badawczo-rozwojowej. Monika Pogroszwska
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił w interpretacji z 13 marca 2019 r. (0111- KDIB1-3.4010.16.2019.2.BM) jakie warunki powinien spełnić przedsiębiorca, by skorzystać z ulgi B+R.
Z pytaniem zwróciła się firma z branży przetwórstwa rybnego. Sprzedaje m.in. mrożonki, pasty i konserwy przygotowywane na bazie ryb sprowadzanych z certyfikowanych łowisk Islandii, Norwegii, Danii, Niemiec i Kanady. Aby sprostać rynkowej konkurencji, wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie badań i rozwoju.
Redukcja kosztów...
Jeden z projektów dotyczy testowania nowej linii produkcyjnej, która powinna zwiększyć wydajność o 50 proc. Firma testowała nową maszynę do obróbki ryb, ponieważ chciała zmniejszyć zużycie mąki oraz zredukować koszty pracownicze. Pierwszym etapem projektu było opracowanie wymagań. Wybrana maszyna została zainstalowana w celu przeprowadzenia testów. Po ustawieniu optymalnych parametrów zakończono testy i oddano urządzenie do normalnej działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa. Od momentu wdrożenia do produkcji wnioskodawca nie zaliczał już żadnych kosztów do kwalifikowanych kosztów działalności...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta