Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Świdnicki pomysł na rozwój

17 czerwca 2019 | Życie Regionów
Beata  Moskal-Słaniewska,  prezydent Świdnicy od 2014 r. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała jako dziennikarka prasowa, była m.in. sekretarzem redakcji i redaktorem naczelnym „Wiadomości Świdnickich”. Prowadziła także własny biznes.  W 2013 r. wstąpiła  do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej należała  do Unii Wolności.
źródło: materiały prasowe
Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy od 2014 r. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała jako dziennikarka prasowa, była m.in. sekretarzem redakcji i redaktorem naczelnym „Wiadomości Świdnickich”. Prowadziła także własny biznes. W 2013 r. wstąpiła do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej należała do Unii Wolności.

Najważniejsza walka z niską emisją i rewitalizacja terenów zielonych – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Joanna Ćwiek

 

W Świdnicy jest za dużo inwestycji, co prowadzi do nadmiernego zadłużania miasta – grzmią pani przeciwnicy polityczni. Pani odpowiada im, że sytuacja budżetu miasta jest stabilna. Jak jest rzeczywiście?

To bardzo „ciekawy" zarzut. Wreszcie w mieście dużo się dzieje, a opozycja uważa, że to źle. Na szczęście zupełnie innego zdania są mieszkańcy naszego miasta. Pokazują to zwłaszcza wyniki ostatnich wyborów, w których frekwencja była wyższa niż zwykle, a ja otrzymałam w nich bardzo wysoki wynik – blisko 70 proc. w pierwszej turze. Wracając do inwestycji – w roku 2018 sięgnęły blisko 30 proc. budżetu miasta, ponad 85 milionów złotych, co jest absolutnym rekordem w historii.

Jest pani prezydentem Świdnicy już drugą kadencję. Co jest dla pani najważniejsze?

Najważniejszy jest zrównoważony rozwój, niedopuszczenie do sytuacji, by jakaś sfera życia została pominięta. Ale w tej chwili mamy dwa priorytety. Jest to maksymalne wykorzystanie funduszy pomocowych, w tym unijnych, tym bardziej że kończy się bieżący okres finansowania. Z unijnych pieniędzy, po pierwsze, chcemy zmniejszyć niską emisję, a po drugie, rewitalizować dzięki tym środkom tereny zielone.

Udało się te cele osiągnąć, czy wszystko wciąż przed panią?

Programy trwają, ale wiele zadań już ukończyliśmy. W ostatnich latach udało się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11383

Wydanie: 11383

Spis treści
Zamów abonament