Co punktowaliśmy
METODOLOGIA | Wydziały mogły zdobyć maksymalnie 45 punktów. Najlepszy uzyskał 30,6, czyli 68 proc. możliwych punktów.
W VIII edycji rankingu „Rzeczpospolitej", tak jak w poprzednich, liczą się trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. W każdej można otrzymać maks. odpowiednio 17, 18 i 10 pkt. Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.
W tej edycji wprowadziliśmy także zmiany.
Po pierwsze, w kategorii jakość kształcenia dodaliśmy informację o publikacjach (artykułach i książkach) przypisanych do wydziałów prawa w latach 2017–2018.
Po drugie, w kategorii współpraca z zagranicą dodaliśmy wskaźnik proc. studentów cudzoziemców w ogólnej liczbie studentów.
Po trzecie, ze względu na zmiany systemowe w raporcie przyjęliśmy liczbę pracowników z 2017 roku. Jest to sytuacja przejściowa, w przyszłym roku będzie możliwość uzyskania informacji o pracownikach przypisanych do danego wydziału.
Kategoria: potencjał naukowy
1. Ocena parametryczna (maks. 2 pkt). Kat. A+ – 2 pkt, kat. A – 1,5 pkt, kat. B – 1 pkt, i kat. C – 0,5 pkt.
2. Rozwój kadry (maks. 3 pkt) mierzony liczbą pracowników, którzy otrzymali tytuł profesora i stopień doktora habilitowanego, oraz obronionych doktoratów w 2018 r. do liczby pracowników, którzy są przypisani do minimum...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta