Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS chce iść węgierską drogą

21 czerwca 2019 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Słowa wicepremiera Gowina podważają polskość  dziennikarzy  z mediów o kapitale zagranicznym
źródło: materiały prasowe
Słowa wicepremiera Gowina podważają polskość dziennikarzy z mediów o kapitale zagranicznym

Repolonizacja mediów odrzuca demokrację w kąt – uważa medioznawaca prof. Wiesław Godzic.

Wicepremier Jarosław Gowin przypomniał, że PiS dokona repolonizacji mediów, jeśli ponownie wygra wybory parlamentarne. Jak to może wpłynąć na rzetelne informowanie Polaków?

Sam proces repolonizacji wydaje się dziwaczny, niepotrzebny i niemerytoryczny. Repolonizacja skończyłaby się załamaniem obecnego rynku medialnego. Dzisiaj mamy status quo, które nie powinno zostać naruszone. Zmiany mogłyby się okazać początkiem ideologizacji całej polskiej sfery medialnej. Rządzącym brakuje merytorycznych argumentów, które zastępuje ideologicznymi.

To jest prosty eksperyment myślowy. Gdybym ja jako Polak był np. właścicielem gazety wychodzącej we Francji, to czym bym się zajmował na co dzień? Na pewno tym, żeby sprzedawać jak najwięcej tej gazety, żeby biznes się kręcił. Ale gdyby doszło do sytuacji konfliktu interesów między Polską a Francją, to jako polski patriota w oczywisty sposób zabiegałbym o to, aby należąca do mnie gazeta prezentowała polski punkt widzenia. To jest chyba oczywiste dla każdego z nas – wyjaśniał Jarosław Gowin.

To jest obłędna hipoteza zakładająca, że obecnie pracujący w mediach o zagranicznym kapitale polscy dziennikarze nie są do końca Polakami. Słowa wicepremiera Gowina podważają polskość dziennikarzy mediów o kapitale zagranicznym, którzy są niepewni, należałoby ich zredukować i zrepolonizować....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11386

Wydanie: 11386

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament