Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy model zarządzania własnością intelektualną

26 września 2019 | Ekonomia i rynek | Marcin Piasecki
Zależy nam na upowszechnieniu wiedzy o zasadach funkcjonowania praw własności intelektualnej, bo przekłada się to na podnoszenie standardów
źródło: materiały prasowe
Zależy nam na upowszechnieniu wiedzy o zasadach funkcjonowania praw własności intelektualnej, bo przekłada się to na podnoszenie standardów

W obszarze badań i rozwoju w spółce PGNiG własność intelektualna jest podstawowym przedmiotem obrotu – mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" wiceprezes koncernu Łukasz Kroplewski.

 

Jeśli firma nie zarządza obszarem własności intelektualnej w sposób odpowiedni, to z jednej strony pozostaje on niezabezpieczony, a z drugiej strony ta sama firma naraża się swoimi działaniami na ryzyko naruszenia praw osób trzecich – mówi Łukasz Kroplewski.

Wiceprezes PGNiG zwraca uwagę, że szczególnie newralgicznym obszarem dla zarządzania własnością intelektualną jest obszar B+R+I.

– Postawiliśmy na zbudowanie kompleksowego i systemowego rozwiązania, opartego w szerokim zakresie o kompetencje własne spółki. Po szczegółowej analizie opracowaliśmy model zarządzania własnością intelektualną i jej ochrony – twierdzi wiceprezes koncernu. Jego zdaniem spółka chciała uniknąć pułapki stworzenia wewnętrznego aktu normatywnego, hermetycznego w swoim przekazie i zrozumiałego wyłącznie dla prawników. – Stworzyliśmy model przyjazny dla pracowników, który jest dla nich praktyczną pomocą.

Cała rozmowa z Łukaszem Kroplewskim, wiceprezesem PGNiG, w piątkowym wydaniu „Rzeczpospolitej" i na rp.pl

Wydanie: 11468

Wydanie: 11468

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Biotechnologia + Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament