Miasto to nie jest miejsce na grządki i altany
Prawdopodobnie nie uda się utrzymać dzisiejszych rodzinnych ogrodów działkowych na ich dotychczasowych obszarach.
Prędzej czy później rozwój miast i ich infrastruktury spowoduje „wypychanie" miejsc, w których prowadzone są niewielkie uprawy i stoją altany z dotychczasowych lokalizacji, zwłaszcza z obszarów zurbanizowanych, i zmianę w użytkowaniu tych terenów.
Oczywiste jest jednak także, że z uwagi na społeczno-gospodarczy charakter takich ogrodów działkowych, wspomniane procesy nie mogą przebiegać „na żywioł" i wymagają wcześniejszych analiz z różnych dziedzin. A na tym tle rośnie rola sądów, które oceniają przyszłościowe zamiary samorządów.
Inne funkcje w studium
Przygotowując się do zastąpienia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska z 2007 r. nowym studium, uchwalonym 23 kwietnia 2018 r., rada miasta przeprowadziła całą wymaganą procedurę legislacyjną, wspartą analizami ekonomicznymi, środowiskowymi, społecznymi i demograficznymi. Zbadano...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta