Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej prądu w pojazdach na minuty

21 listopada 2019 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Niemal trzy czwarte firm w branży współdzielonego transportu planuje powiększenie swojej floty. Widać też elektryczny trend: udział aut z tym napędem wzrósł w I połowie 2019 r. prawie trzykrotnie. adam woźniak

 

Wynajem pojazdów na minuty stał się jednym z najszybciej rosnących przedsięwzięć w Polsce. Według udostępnionego „Rzeczpospolitej" najnowszego raportu firmy DataArt zajmującej się globalnym konsultingiem technologicznym, w pierwszej połowie 2019 r. liczba oferowanych w ten sposób pojazdów wzrosła o 69 proc. do 43,7 tys. W ciągu najbliższych 12 miesięcy prawie trzy czwarte operatorów planuje powiększenie swoich flot, co drugi zamierza zaoferować nowy rodzaj pojazdu.

Liderem wzrostu w pierwszych sześciu miesiącach roku okazały się hulajnogi elektryczne: w blisko 18 tys. pojazdów, o które powiększyła się łączna flota w transport-sharingu, było ich 8 tys. Dwukrotnie wzrosła liczba skuterów – do niemal 2,7 tys. Liderem tego segmentu jest firma blinkee.city, do której należy 1,6 tys. skuterów. Natomiast z liczącej obecnie 27 tys. sztuk floty rowerów (wzrost o 7 tys.) przeszło 20 tys. należy do firmy Nexbike.

Jadą z energią

Mocno rozrasta się flota wypożyczanych na minuty samochodów osobowych. Według DataArt, na koniec pierwszej połowy roku było ich 4,7 tys., co w porównaniu z ub. rokiem stanowi wzrost o jedną trzecią. Blisko połowa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11514

Wydanie: 11514

Spis treści

Reklama

Kreator Budownictwa

Nieprzypisane

Zamów abonament