Najwyższy czas nauczyć się partnerstwa publiczno-prywatnego
Dotąd samorządy szukały i korzystały z dotacji, tych z czasem będzie jednak coraz mniej. To szansa dla rozwoju PPP w Polsce – mówił w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Waldemar Buda, wiceminister w resorcie funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).
137 to liczba zrealizowanych w Polsce w latach 2009–2019 umów w ramach PPP, a 38 postępowań jest w toku. To niewiele, patrząc choćby na skalę potrzeb inwestycyjnych samorządów. Czemu wdrażanie PPP idzie tak opornie?
Te statystyki pokazują, że mamy wiele do zrobienia. Czemu mamy taki stan? Czynników jest dużo. Po pierwsze, jesteśmy na takim etapie, że cały czas korzystamy jeszcze ze środków europejskich. W wielu projektach samorządowych częścią finansowania są środki np. z regionalnych programów operacyjnych. Bezzwrotny system dotacyjny w konkurencji do partnerstwa publiczno-prywatnego jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta