Ponad 70 mln zł na badania, testy i produkcję nowych wyrobów
Korzystając z dofinansowania przedsiębiorcy nie tylko będą mogli tworzyć koncepcje nowych towarów lub usług, ale także rozwinąć je, wypróbować i wdrożyć do produkcji.
Pieniądze, jakie ze środków unijnych idą na projekty badawczo-rozwojowe, powinny przekładać się na nowe produkty, usługi lub technologie (procesy). Dodatkowo powinny one cechować się wysokim poziomem innowacyjności, czyli zawierać w sobie nowe, niespotykane do tej pory rozwiązania lub przynajmniej takie, które są mało rozpowszechnione w kraju lub (jeszcze lepiej) na świecie. Dla ich ostatecznych użytkowników powinny przynosić nowe użyteczności, charakteryzować się lepszymi, od dotychczas stosowanych, rozwiązaniami, cechami.
Mogą być wykonane z lepszych, trwalszych, bardziej ekologicznych materiałów. Innymi słowy, środki, jakie trafiają do firm na prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych, powinny przynosić wymierne korzyści i tym firmom, i całej gospodarce w postaci nowych, ciekawych wyrobów.
Kompleksowość wsparcia
Działanie 1.2.1 „Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw" regionalnego programu województwa małopolskiego daje szansę sfinansowania kompleksowych projektów, tj. takich, w których przedsiębiorca nie tylko tworzy lub rozwija daną technologię, ale w oparciu o nią przechodzi do fazy testowania, a następnie uruchamiania produkcji (świadczenia usługi). W jednym projekcie mogą być więc połączone elementy badań, walidacji i wdrażania, przy wykorzystaniu różnych tzw. schematów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta