Magazynowy brownfield
Produkujący samoloty zakład w Szczecinie zamienił się w park logistyczny. Drugie życie zyska huta w Częstochowie.
Inwestycje brownfield – polegające na ponownym wykorzystaniu terenów, budynków czy infrastruktury przemysłowej – są bardzo popularne wśród deweloperów mieszkaniowych i biurowych. W starych fabrykach powstają mieszkania, biura, lokale usługowe i handlowe. Pofabryczne, często zdegradowane, nieruchomości zamieniają się w tętniące życiem wielofunkcyjne dzielnice. Projekty typu brownfield lubią też inwestorzy komercyjni, m.in. Accolade.
W Czechach, w Polsce
– Transformacja obiektów poprzemysłowych jest bardzo ważnym elementem naszej strategii – mówi Lukáš Répal, dyrektor operacyjny Accolade.
Podkreśla, że firma stawiała na takie inwestycje na długo, zanim zaczęła się nimi interesować większość branży. – W Czechach jednym z naszych pierwszych projektów była rewitalizacja dawnych zakładów produkujących zamki i systemy bezpieczeństwa w Týniště nad Orlicí – opowiada. – Teraz jest to nowoczesny zakład, który dostarcza rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo największym na świecie zakładom motoryzacyjnym.
Te doświadczenia, jak podkreśla Lukáš Répal, Accolade...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta