Stawiają na nowoczesne nauczanie
W rozwoju polskiej gospodarki dużą rolę odgrywają uczelnie. Ich zadaniem jest m.in. wykształcenie i przygotowanie odpowiedniej kadry, opracowywanie i wdrażanie innowacji, tworzenie odpowiedniego zaplecza badawczo-rozwojowego. Zmieniające się dynamicznie otoczenie sprawia, że szkoły wyższe muszą odpowiadać na wyzwania współczesnej gospodarki i dostosowywać do nich ofertę.
Ogromne znaczenie ma W Polsce działa ponad 400 uczelni publicznych i niepublicznych, na których uczy się ponad 1,22 miliona osób. Ze statystyk wynika, że z roku na rok liczba studentów maleje. W 2016 roku studiowało ponad 1,30 miliona żaków. W porównaniu z 2016 rokiem mniej jest także szkół niepublicznych. W 2016 roku było ich 266, a w 2018 o 18 mniej.
Dziś uczelnie muszą walczyć o studenta, który ma coraz wyższe wymagania, a także odpowiadać na wyzwania i zmiany ekonomiczne, społeczne oraz technologiczne. – Ważna jest jakość i praktyka w procesie nauczania, a także wybitna kadra wykładowców, dostosowanie programów do oczekiwań rynku i oferowanie nowości, które uwzględniają aktualne zmiany. Przywiązujemy wagę przede wszystkim do kształcenia w zakresie zarządzania organizacją w erze innowacji i transformacji cyfrowej, innowacyjności oraz aktywnej edukacji przedsiębiorczości m.in. w tworzeniu startupów, które osiągają sukces – mówi dr Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Uczelnia działa od 28 lat i kształci liderów biznesu. – Naszą ambicją...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta