Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gotowy przepis na sukces

28 lutego 2020 | Faktoring
źródło: materiały prasowe

Tomasz Kamiński, 
dyrektor 
departamentu faktoringu, 
Bank Ochrony Środowiska

 

Chociaż rozwój branży faktoringowej jest niewątpliwie imponujący, wciąż część przedsiębiorców obawia się tego rozwiązania, postrzegając je przez pryzmat starych mitów jako usługę drogą, z której korzystają tylko firmy o bardzo słabej kondycji finansowej. Często wynika to z niedostrzegania wielozadaniowości i elastyczności faktoringu, które mogą się sprawdzić w każdej firmie. Co zatem kryje się pod hasłem „faktoring"? Komu się on opłaca? I wreszcie – czy faktoring może być lepszą alternatywą dla kolejnego kredytu?

Już z definicji faktoringu, która została określona kilkadziesiąt lat temu na tzw. konwencji ottawskiej, wyłania się obraz narzędzia wielofunkcyjnego, które oprócz finansowania musi spełniać przynajmniej jedno z trzech innych zadań, jakimi są: prowadzenie rozliczeń, inkaso wierzytelności lub przejęcie ryzyka wypłacalności. Faktoring w Polsce rozwija się tak dobrze, ponieważ jest związany z dużą innowacyjnością i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11595

Wydanie: 11595

Spis treści

Reklama

Komunikaty

faktoring+biznastrendy

Rektorzy o swoich uczelniach

Rektorzy szkół wyższych

Nieprzypisane

Zamów abonament