Modlitwa o dobrą śmierć
Akurat w tę informację uwierzyłem od razu. Od początku wydawała się wiarygodna dużo bardziej od każdej z aktualizowanych z godziny na godzinę statystyk i prognoz. W fakcie, że Francuzi i Włosi rzucili się na „Dżumę" Alberta Camusa, że książka ta znika z półek prawie równie szybko jak ryż, mydło i papier toaletowy, jest coś tak naturalnego, zdrowego i ludzkiego, że aż trudno nie myśleć o nim z wdzięcznością.
Wyobrażać sobie tę chwilę, kiedy na liście materiałów niezbędnych do przetrwania epidemii odhaczali kolejne punkty i gdy okazało się, że potrzebują czegoś więcej niż tylko środków dezynfekujących i konserw. Że stali się nie tylko uczestnikami wydarzenia, ale i zostało im rzucone wyzwanie; epidemii nie wystarczy przetrwać, trzeba na nią odpowiedzieć. Po cichu i nie wprost, w wymuszonym przez standardy bezpieczeństwa i higieny odosobnieniu; udzielić odpowiedzi nieuchwytnej jak moment, w którym dochodzi do zarażenia i niewidzialnej jak wirus. Może i nie ochroni przed chorobą, ale może uratować duszę.
Przywrócić właściwą hierarchię, odwrócić na chwilę wzrok od tego z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta