Polonia Warszawa – 20 lat minęło

20 maja 2020 | Sport | Stefan Szczepłek

Klub z ulicy Konwiktorskiej jest wyjątkowy, jego wzloty i upadki to echo historii stołecznego miasta, dla tych, którzy umieją je usłyszeć.

20 maja 2000 roku na stadionie przy Łazienkowskiej Polonia pokonała Legię 3:0 i ten wynik zapewnił Czarnym Koszulom tytuł.

Wszystkie bramki padły w ciągu dziewięciu minut drugiej połowy. Najpierw Emmanuel Olisadebe wyprzedził Jacka Zielińskiego i Macieja Murawskiego, po czym przerzucił piłkę nad bramkarzem Zbigniewem Robakiewiczem. Na 2:0 podwyższył Tomasz Wieszczycki, dobijając strzał Olisadebe. Trzecią bramkę dołożył Maciej Bykowski.

W taki sposób Polonia drugi raz zdobyła mistrzostwo (na trzy kolejki przed końcem rozgrywek) i znów dokonała tego przy Łazienkowskiej. Pierwsze powojenne finały mistrzostw Polski w roku 1946...

Wydanie: 11663