Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komu wolno głaskać koty

23 maja 2020 | Plus Minus | Irena Lasota

Nie wiem, jak to wygląda w Polsce, w Europie, Chinach czy Rosji, ale w Stanach Zjednoczonych koronawirus wywołał u wielu ludzi problemy natury umysłowej: zaburzenia logiki, zachwianie racjonalnego myślenia i dysonans poznawczy. Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się dopiero dwa miesiące temu. Chyba po raz pierwszy w historii ludzkości odnotowujemy tak szybkie zmiany świadomości społecznej. Zaburzeniom umysłowym winne są przede wszystkim media i jak to bywa ze wszystkim – politycy.

Media uważają, że nie tylko powinny pisać prawie wyłącznie o epidemii, ale również z jednej strony wysilać się na coś nowego nie tylko codziennie, ale i co godzina, ale też, że powinny iść ręka w rękę i pisać to samo, co konkurencja. Nowości polegają na tym, że jedno źródło informacyjne podaje, że laboratorium X robi olbrzymie postępy w wykrywaniu szczepionki, którą skutecznie wypróbowano już na trzech szympansach, a konkurencja twierdzi, że laboratorium Y osiąga wielkie sukcesy na parze szympansów. Wszyscy się w sumie i tak zgadzają, że wynalezienie i zastosowanie szczepionki zajmie w najlepszym razie kilka lat.

Pesymiści, co w USA oznacza dziś liberałów, obawiają się, że do tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11666

Wydanie: 11666

Zamów abonament