Już milion bonów turystycznych wsparło polskie rodziny
Tegoroczny letni sezon był inny od wszystkich. Jak oceniają go organizatorzy wypoczynku? Jak na poprawę sytuacji Polaków i branży wpłynął polski bon turystyczny? Jakie są perspektywy jego wykorzystania w najbliższych miesiącach? MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MINISTERSTWEM ROZWOJU, PRACY I TECHNOLOGII
Między innymi o tym dyskutowali eksperci podczas debaty, którą „Rzeczpospolita" zorganizowała wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii i serwisem branży turystycznej Turystyka.rp.pl.
Turystyka dźwignią gospodarki
Otwierając spotkanie Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, wskazał, że na tę chwilę trudno określić, jak długo i z jakim natężeniem będzie nam towarzyszyła pandemia. Pewne jest tylko, że będzie to trwało wiele miesięcy. Sytuacja jest zupełnie nowa i nie ma na nią sprawdzonych recept.
– Specjalnie powołany sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy dla osób zatrudnionych w branżach, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa. Chcielibyśmy, aby były to przemyślane działania punktowe, przeznaczone dla branż, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji – podkreślił wicepremier. Jego zdaniem dotyczy to szczególnie dwóch dziedzin: kultury i turystyki.
Branży turystycznej trzeba pomóc, bo, jak wskazał wicepremier Gowin, była ona przez wiele lat jedną z dźwigni rozwoju polskiej gospodarki.
Polacy chętnie korzystają z bonu
Podsumowując dotychczasowe funkcjonowanie bonu turystycznego wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy, przypomniał, że od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta