Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyszłościowe kierunki

23 grudnia 2020 | Dodatek

rozmowa | Marta Kaczmarczyk, Professionals Branch Manager w Randstad Polska, i Żaneta Musiał -Ziółkowska, team leader Randstad Professionals.

 

Od wielu lat ekonomia i biznes to chętnie wybierane kierunki. Z czego wynika ich duża popularność? Czy absolwenci mogą liczyć na stabilną przyszłość i dobrą pracę?

M.K.: Ekonomia i biznes to bez wątpienia nadal przyszłościowe kierunki. Jednak to, jak rozwinie się kariera absolwentów tych kierunków, zależy w dużym stopniu od wyboru specjalizacji. Studenci mogą zgłębiać wiedzę powiązaną z branżą TSL, z handlem międzynarodowym, z e-biznesem czy ekonomią gospodarczą Unii Europejskiej. Coraz więcej uczelni w Polsce oferuje kierunki, które prowadzone są np. w języku angielskim lub niemieckim i stanowią świetny punkt wyjścia dla każdego absolwenta. Warto zaznaczyć, że ekonomia jako kierunek mocno ewoluowała w ostatnim czasie i dostosowywała się do zmian. Widać to po zmieniających się specjalizacjach. Na jednym z uniwersytetów pojawiła się specjalizacja gospodarka żywnościowa i biobiznes.

Które ze specjalizacji warto wziąć pod uwagę?

Ż.M.Z.: W ramach ekonomii specjalizacje są dość różne, ale można wyróżnić trzy grupy. Pierwsza to obszar związany z analityką biznesu i z analizą. To dość uniwersalny obszar, który pozwala również na wybór sektora. Może to być sektor publiczny, ale też biznesowy – nowoczesne usługi dla biznesu, bankowość czy duże międzynarodowe korporacje. Druga to obszar powiązany z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11846

Wydanie: 11846

Spis treści

Biznes Trendy + Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament