Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczęśliwa siódemka, czyli dobre wiadomości z 2020 roku

23 grudnia 2020 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
Od połowy marca do końca listopada nasze wydatki na książki wzrosły o 28 proc.  W przypadku e-booków wzrost sięgnął 50 proc.
źródło: Shutterstock
Od połowy marca do końca listopada nasze wydatki na książki wzrosły o 28 proc. W przypadku e-booków wzrost sięgnął 50 proc.

Wprawdzie mijający rok, który upływa w cieniu wywołanego przez pandemię kryzysu, większości z nas będzie się kojarzył głównie ze pesymistycznymi informacjami, to również on przyniósł trochę pozytywnych wydarzeń.

 

W zalewie codziennych raportów o liczbie zakażeń i zgonów wywołanych Covid-19 czy doniesień o zapaści w branżach zamykanych podczas pandemii łatwo można przeoczyć pozytywne wiadomości. A wbrew pozorom, ich również w 2020 r. nie brakowało.

Były bowiem firmy i branże, które albo szybko otrząsnęły się z kryzysu, albo właśnie w warunkach pandemii znacznie przyspieszyły rozwój. Koronawirus pobudził też falę innowacji, szczególnie tych związanych z opieką medyczną i telemedycyną. Na 2020 r. nie mogą narzekać inwestorzy, którzy w ofercie publicznej kupili akcje Allegro, co dało ponad 100-proc. przebicie.

Pozytywnych informacji można więc wyłowić całkiem sporo, zwłaszcza gdy uwzględnimy również ważne dla lokalnych społeczności inwestycje w nowe mosty i drogi, jak np. włączony w grudniu do ruchu fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Oto siedem dobrych informacji z 2020 r., które mają większą siłę oddziaływania i dobrze wróżą na przyszłość.

1. Eksportowy sukces...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11846

Wydanie: 11846

Spis treści

Biznes Trendy + Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament