Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykorzystamy wszystkie prawnie dostępne środki

23 grudnia 2020 | Prawo co dnia
źródło: materiały prasowe

Naszym zadaniem jest obronić spółkę przed ewidentnym atakiem, mówi Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej KCI SA.

Panie przewodniczący, skąd ten niespodziewany komunikat giełdowy o tym, że zarząd spółki zawiadomił prokuraturę o działaniach przestępczych prezesa Jacka Taźbirka ze spółki CNT (kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa) i mecenasa Marcina Imiołka, krakowskiego prawnika? Co się wydarzyło?

To bulwersująca sprawa, ważna w kontekście polskiego systemu prawnego i jego wydajności. Partia obecnie rządząca doszła do władzy pięć lat temu między innymi pod hasłem reformy sądownictwa. Ta reforma to kość niezgody już nie tylko w Polsce, ale także w Unii Europejskiej. Zamiast reformy mamy krzyk i bałagan, a adwokaci tak jak dawniej są w stanie posunąć się do tego, aby okłamać sąd i załatwić każdy wyrok. Tak dalej być nie może. Mecenas Imiołek z Krakowa,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11846

Wydanie: 11846

Spis treści

Biznes Trendy + Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament