Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Małopolskie urzędy pracy otrzymają 18 mln zł na wsparcie dla bezrobotnych

23 lutego 2021 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Pieniądze mają pomóc w przygotowaniu indywidualnych programów wsparcia, które obejmą m.in. analizę potrzeb i możliwości bezrobotnego, a także pośrednictwo lub poradnictwo w poszukiwaniu pracy oraz subsydiowanie zatrudnienia.

Oferta skierowana jest do powiatów i miast na prawach powiatu województwa małopolskiego. Ograniczenie terytorialne wynika z faktu, że przyszłe projekty na rzecz bezrobotnych mają być finansowane ze środków programu regionalnego właśnie tego województwa. Mowa o części 8.2 programu „Aktywizacja zawodowa" (rodzaj projektu A: „Kompleksowe programy na rzecz aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy").

Nabór wniosków o dofinansowanie zostanie przeprowadzony w okresie od 26 lutego do ósmego marca. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na maj. Wartość dofinansowania w zgłaszanych projektach musi przekraczać równowartość 100 tys. euro, co na dzień ogłoszenia konkursu oznaczało ok 456 tys. zł. Jak już zostało podkreślone, wnioskodawcami mogą być powiaty lub miasta na prawach powiatu z województwa małopolskiego, a jego wyłącznymi wykonawcami powiatowe urzędy pracy z tego regionu (nie ma możliwości zgłaszania i realizacji projektów partnerskich).

Zgodnie z podziałem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11895

Wydanie: 11895

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament