Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Olimpijska wróżka

23 lutego 2021 | Sport | Kamil Kołsut
Seiko Hashimoto startowała w siedmiu igrzyskach letnich  i zimowych jako kolarka i panczenistka
źródło: AFP
Seiko Hashimoto startowała w siedmiu igrzyskach letnich i zimowych jako kolarka i panczenistka

Seiko Hashimoto pokieruje przygotowaniami do sportowego święta, ale wiele wskazuje, że poprzedni szef Yoshiro Mori zachowa swe wpływy.

Były premier Japonii podał się do dymisji, bo dziś pewnych postaw na Zachodzie już się nie akceptuje. 83-latek podczas spotkania komitetu organizacyjnego imprezy naigrywał się z kobiet, które – jego zdaniem – powinny mieć ograniczony czas na wystąpienia. Mówią zbyt długo, trudno im skończyć i zebrania z ich udziałem mogą trwać w nieskończoność.

Dowcipniś Mori prawdopodobnie wywołał rechot zgromadzonych, bo obraca się w towarzystwie wyjątkowo stetryczałym. Imprezę w Tokio robią starsi panowie, średnia wieku wśród jego pięciu zastępców to 71 lat. W 38-osobowych władzach komitetu organizacyjnego Hashimoto jest dopiero ósmą kobietą.

Nie przeszkodziło to Moriemu oznajmić, że wszystkiego, co wie o naturze płci pięknej, nauczył się jako szef federacji rugby. – Mają silne poczucie rywalizacji. Wystarczy, aby jedna podniosła rękę, żeby każda chciała się wypowiedzieć – perorował pytany, czy aby pań we władzach tamtejszego komitetu olimpijskiego nie powinno być więcej.

Klub starych mężczyzn

Japonia, według World Economic...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11895

Wydanie: 11895

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament