Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagadkowa przyszłość Altusa TFI

23 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

Kilka lat temu to jedno z największych, prywatnych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Później wybuchła afera GetBacku. Co czeka Altusa, którego znaczącymi udziałowcami są m.in. Zbigniew Jakubas czy Quercus TFI?

 

W latach świetności Altus TFI był jednym z największych TFI na krajowym rynku oraz największym tego typu podmiotem wśród prywatnych towarzystw. Przez moment jego aktywa przekraczały 15 mld zł. To tyle, ile dziś w funduszach rynku kapitałowego ma TFI PZU, numer pięć na liście. Sytuację spółki odmienił rok 2018. Doszło wówczas do załamania biznesu oraz aresztowania założyciela – Piotra Osieckiego. Spółkę pogrążyła sprawa GetBacku i oskarżenie o działanie na szkodę windykatora, które miało polegać na sprzedaży mu akcji EGB Investment po – zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego – mocno zawyżonej cenie.

W odpowiedzi na te wydarzenia klienci Altusa TFI zażądali wypłaty swoich oszczędności. W niektórych funduszach umorzenia przekraczały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11895

Wydanie: 11895

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament