Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budimex zainkasuje 1,5 mld zł za córkę

23 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Adam Roguski

Budowlana grupa planuje skokowy wzrost na rynku usług serwisowych, dlatego sprzedaje biznes mieszkaniowy debiutującemu w Polsce inwestorowi z Czech.

 

Giełdowy Budimex sprzeda spółkę deweloperską Budimex Nieruchomości za 1,51 mld zł. Nabywcą jest mieszkaniowo-komercyjna czeska grupa Crestyl, którą nad Wisłę sprowadziła firma Cornerstone Partners.

– To pierwszy krok do stworzenia podmiotu, który w krótkim czasie stanie się liderem zarówno na rynku deweloperskim, jak i w segmencie mieszkań na wynajem instytucjonalny (PRS). Chcielibyśmy wspólnie z grupą Crestyl, aby spółka stała się także jednym z głównych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej – skomentował Paweł Dębowski, partner zarządzający w Cornerstone. Budimex Nieruchomości w 2020 r. sprzedał 1,67 tys. lokali.

W listopadzie prezes Budimeksu Dariusz Blocher mówił w Parkiet TV, że jego strategia zakłada sprzedaż dewelopera i rozwój FB Serwisu (utrzymanie techniczne budynków, dróg, gospodarka odpadami). Pożądaną skalę, czyli 1 mld zł przychodów, mogą zbudować tylko przejęcia. Menedżer dodał, że na celowniku jest kilka firm, a koszt pojedynczej akwizycji to 100–200 mln zł.

Wydanie: 11895

Wydanie: 11895

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament