Teraz to pracodawcy będą promować pracę z domu
Chociaż podczas pierwszej fali pandemii większość firm z rezerwą podchodziła do wymuszonej przez lockdown pracy zdalnej, to w ciągu ostatniego roku przybyło jej zwolenników.
„Praca zdalna stanie się w większości organizacji normą, a nie wyjątkiem" – przewiduje ekonomista prof. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, w przedmowie do raportu „Praca zdalna 2.0", przygotowanego przez Pracodawców RP. Według badań przeprowadzonych na potrzeby raportu wymuszone wiosną 2020 r. masowe przejście na pracę zdalną, a konkretnie na pracę z domu, poprawiło nastawienie do niej zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców.
O ile przed pandemią niespełna połowa pracowników oceniała pracę zdalną raczej i bardzo pozytywnie, o tyle obecnie ponad dwie trzecie. Jeszcze większą zmianę nastawienia widać wśród pracodawców. Zdaniem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta