Milczysz? To kto inny będzie mówił
Sędzia ma wiele możliwości zabrania głosu. Jest obywatelem.
Zaczynam dzisiaj od cytatu, dość długiego: „Są dwie szkoły w postrzeganiu bezstronności sędziego. Jedni twierdzą, że sędzia musi zabierać głos w sprawach ważnych dla życia publicznego. Drudzy – że powinien wypowiadać się tylko w orzeczeniach. Nie ukrywam, że znacznie bliżej mi do tego drugiego podejścia.
Jak się będzie czuła strona, która nie podziela poglądów wyrażanych przez pana prezesa Zabłockiego, a przyjdzie do sądu po sprawiedliwość i zobaczy go tam za stołem sędziowskim? Będzie to dla niej bezstronny sędzia? Nie chodzi tu o to, jak w rzeczywistości sędzia Zabłocki by ich potraktował, bo wierzę, że każdego traktował sprawiedliwie. Jedna strona będzie wnosiła o wyłączenie tego sędziego, który stał pod sądem ze świeczką, a druga tego, który nie stał. Prowadzi to do absurdu" . Koniec cytatu.
Zacząłem od wypowiedzi Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej z obszernego wywiadu opublikowanego na portalu wp.pl. (https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2 Fwiadomosci....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta