Zagrają minister i ambasador
Już w piątek rusza nowy sezon. Po ponad 20 latach znów z 18 drużynami. Tytułu broni Legia. Liga ponownie zawita do Radomia, Niecieczy i Łęcznej.
Kiedy ostatni raz o tytuł rywalizowało tyle zespołów, Ekstraklasa nazywana była jeszcze pierwszą ligą, mistrzem Polski został ŁKS Łódź, a przed spadkiem nie uratowały się Petrochemia Płock, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Raków Częstochowa. Tytułem króla strzelców podzielili się Arkadiusz Bąk, Sylwester Czereszewski i Mariusz Śrutwa.
Był rok 1998, od tego czasu zdążyło dorosnąć pokolenie piłkarzy. Kacpra Kozłowskiego, który pojechał na Euro i uznawany jest za największy talent grający w Polsce, nie było nawet na świecie. To najlepszy dowód, że jesteśmy świadkami kolejnej ligowej rewolucji.
Więcej meczów
Poprzednia – z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową po rundzie zasadniczej – nie przyniosła spodziewanych efektów. Najpierw zniesiono przepis o podziale punktów, a pandemia i przełożenie mistrzostw Europy wymusiły skrócenie ostatniego sezonu i rezygnację z siedmiu dodatkowych kolejek. Spadła jedna drużyna (Podbeskidzie), więc emocji na dole tabeli było jak na lekarstwo.
Teraz z PKO BP Ekstraklasą będą żegnać się co roku trzy najsłabsze zespoły. Bezpośredni awans z Fortuna 1....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta