Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluby dziecięce i przyzakładowe żłobki z unijnym dofinansowaniem

27 lipca 2021 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Od szóstego sierpnia do szóstego września Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie będzie przyjmował wnioski od samorządów, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych. Zgłaszać można duże lub małe projekty.

Duże projekty oznaczają te przedsięwzięcia, w których kwota dofinansowania, o jaką będzie wnioskował autor projektu, przekracza równowartość 100 tys. euro. Małe, to takie inicjatywy, które zadowalają się skromniejszym budżetem i zgłaszane dofinansowanie nie przekracza bariery 100 tys. euro.

Dwa konkursy

Aby odróżnić te dwa rodzaje projektów, zarząd województwa małopolskiego, za pośrednictwem WUP w Krakowie, ogłosił dwa konkursy do tego samego działania programu regionalnego (działanie 8.5 „Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym"). I w obu dał możliwość dofinansowania działań mających wspierać rodziców (opiekunów) małych dzieci (do lat trzech) w powrocie na rynek pracy. To wsparcie ma być realizowane poprzez zapewnienie opieki nad maluchami, czyli w praktyce poprzez rozszerzenie bazy dostępnych miejsc w żłobkach, klubikach dziecięcych, tak aby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12023

Wydanie: 12023

Spis treści
Zamów abonament