Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłody pod nogi przedsiębiorcom

27 lipca 2021 | Komentarze | Piotr Skwirowski

Wydawałoby się, że pandemia, która wstrząsnęła finansami wielu polskich firm, to czas, w którym należy im się wsparcie. Zamiast tego rząd szykuje podatkowe wstrząsy.

W ramach Polskiego Ładu rząd zapowiedział wielką reformę podatkową. Mówił o historycznych zmianach, które odmienią nasze życie – wszyscy mieliśmy płacić mniej. Rychło okazało się, że jednak nie wszyscy, bo sprawiedliwość wymaga, by ci, którym powodzi się lepiej (także dlatego, że często więcej pracują), więcej oddawali tym, którym powodzi się gorzej. Co gorsza, wyszło też jakoś tak, że tym radzącym sobie gorzej pomagać mają także ci, którym powodzi się średnio. Tu rząd ugiął się pod krytyką i tym średnim da ulgę, żeby jednak nie musieli dokładać tym słabszym. Ta ulga ma być co prawda wyliczana wedle tak skonstruowanego algorytmu, że nawet eksperci podatkowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12023

Wydanie: 12023

Spis treści
Zamów abonament