Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ryczałt atrakcyjniejszy od podatku liniowego

27 lipca 2021 | Prawo co dnia | Monika Pogroszewska

Ministerstwo Finansów zachęca przedsiębiorców, by od początku przyszłego roku wybrali rozliczenie według skali podatkowej lub prosty ryczałt.

 

Resort finansów zaprezentował na poniedziałkowej konferencji ostateczne już założenia Polskiego Ładu. Projekty zmian ustaw podatkowych (nie zostały opublikowane przed zamknięciem tego wydania gazety) trafią teraz do konsultacji społecznych, które potrwają dwa tygodnie. Tempo prac jest szybkie, by dać podatnikom więcej czasu na zapoznanie się ze zmianami.

Zmiany form opodatkowania

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kwota wolna od podatku ma zostać podwyższona do 30 tys. zł. Skorzystają na tym wszyscy podatnicy rozliczający się według skali podatkowej. Więcej osób zapłaci też daninę według niższej stawki. Według wyliczeń resortu 620 tys. podatników, którzy teraz płacą 32-proc., rozliczą się według stawki 17-proc. Będzie to zasługa podniesienia progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł.

Z kwoty wolnej nie skorzystają jednak (podobnie jak dotychczas) przedsiębiorcy płacący podatek liniowy. Dla nich szczególnie dotkliwy będzie też brak możliwości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12023

Wydanie: 12023

Spis treści
Zamów abonament