Jak jest opodatkowane webinarium w zakresie ochrony zdrowia
Dla zwolnienia z VAT kluczowe jest, czy usługi w zakresie opieki medycznej mają terapeutyczny cel. Jeżeli nadrzędnym celem spotkania w sieci ze specjalistami medycyny, psychologii, dietetyki, neuropsychologii nie jest cel terapeutyczny, to jego organizacja nie podlega zwolnieniu od podatku.
Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 26 maja 2021 r. (0114-KDIP4-2.4012.299.2021.1.SKJ).
Spółka wykonuje działalność leczniczą związaną z medycyną zapobiegawczą i prewencją w zakresie chorób cywilizacyjnych. Spółka posiada status podmiotu leczniczego i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej organizuje m.in. webinaria z ekspertami w zakresie medycyny, psychologii, dietetyki, neuropsychologii, psychiatrii oraz z coachami biznesowymi dobranymi pod względem wiedzy i doświadczenia w zakresie połączenia zdrowego stylu życia i umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Wniosek o interpretację, który złożyła spółka, zmierzał do potwierdzenia, że ww. usługi polegające na przeprowadzaniu webinariów nie podlegają zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Zdaniem podatnika, za brakiem możliwości zastosowania zwolnienia przemawia to, że webinaria - niezależnie od tematyki - nie mają charakteru zindywidualizowanego i zawsze ze swej istoty są kierowane do większego grona...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta