Praca hybrydowa: wyzwanie dla menedżerów na długie lata
Gdy połowa zespołu pracuje z domu, a połowa jest w biurze, szefom trudno nad tym skutecznie zapanować. Osoby pracujące zdalnie mogą mieć poczucie wyobcowania i braku wiedzy o tym, co ważnego dzieje się w ich firmie.
Wszystko wskazuje na to, że jeżeli poprawi się sytuacja pandemiczna, do końca roku wrócimy do biur. Ale najprawdopodobniej nie będzie to powrót do pracy stacjonarnej – dominujący może się stać model hybrydowy.
Na wielką skalę
Jak wynika z badań agencji Antal i Corees, taki tryb jest pozytywnie oceniany aż przez 82 proc. pracodawców. Problem w tym, że hybrydowego modelu jeszcze nie ćwiczyliśmy w Polsce na dużą skalę. – To połączenie standardowej, znanej od zawsze, pracy z biura z przymusowym benefitem obecnych czasów, czyli pracą zdalną – mówi Karolina Nowicka, lider zespołu rekrutacji w firmie Devire. – Balansowanie między pracą w biurze a pracą z domu wymaga dużej elastyczności zarówno od samych pracowników, jak i pracodawców i menedżerów – zaznacza.
Jednym z większych wyzwań dla szefów może się stać organizacja pracy zespołu, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Jak ocenia Jakub Wojnarowski, dyrektor zarządzający ACCA Polska, Ukraina i kraje bałtyckie,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta