Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

15 listopada 1997 | Ekonomia | NS

Informacje

Prezes Europejskiego Instytut Walutowego, Wim Duisenberg, uznał za zły pomysł, by krótkoterminowe stopy procentowe w strefie euro były zbliżone do średniej stóp używanych obecnie w Europie. Wreferacie wygłoszonym w Hiszpanii stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie na ustalanie poziomu tych stóp wkrajach, które znajdą się w strefie euro pod koniec 1998 r. Jedno jest jasne: to niewłaściwa koncepcja uśredniania ich do obecnego poziomu w krajach UE -- dodał. Prezes Bundesbanku, Hans Tietmeyer, oświadczył, że nie ma ochoty kandydować na stanowisko prezesa przyszłego banku centralnego, i co więcej -- wypowiedział się przeciwko kandydaturze z Niemiec na to stanowisko. Oświadczył natomiast, że pierwsi kandydaci do unii walutowej zostaną wybrani podczas pierwszego weekendu wmaju. Portret W. A. Mozarta i wizerunek szarotki znajdą się na austriackich wersjach monet euro, gdy wejdą do obiegu w 2002 r. -- podano oficjalnie w Wiedniu.

Związki zawodowe w krajach UE i pracodawcy przyjęli z zadowoleniem proponowane wytyczne do dyskusji podczas szczytu UE na temat walki z bezrobociem (20-21 bm. w Luksemburgu) i odroczyli debatę na ten delikatny temat na inną porę. Jacques Santer wyraził ogromne zadowolenie zpowodu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1230

Spis treści
Zamów abonament