Dezinformacja i bezpieczeństwo w dobie rewolucji cyfrowej
Świat biznesu jest gotów do współpracy z instytucjami państwa w zakresie ochrony danych, cyberbezpieczeństwa i eliminowania fake newsów. – Współdziałanie jest dziś konieczne – mówi pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński.
Kwestie związane z bezpieczeństwem w cyfrowym świecie coraz częściej pojawiają się w debacie publicznej i to przy coraz liczniejszych okazjach.
Do rozmowy pod hasłem „Zjawisko dezinformacji oraz bezpieczeństwo użytkowników w dobie rewolucji cyfrowej” „Rzeczpospolita” zaprosiła ekspertów z kluczowych obszarów: Małgorzatę Fraser, dziennikarkę portalu CyberDefence24.pl, Arkadiusza Pączkę, wiceprzewodniczącego Federacji Przedsiębiorców Polskich, Roberta Króla, dyrektora Centrum Nowych Technologii dla Polityk Publicznych w NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej) oraz Jakuba Olka, dyrektora regionalnego TikToka ds. relacji publicznych na Europę Środkową i Wschodnią.
Gościem specjalnym wydarzenia był Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa.
Dezinformacja – zagrożenie dla przedsiębiorców
Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na cyberbezpieczeństwo? W jaki sposób pandemia Covid-19 zmieniła nasze postrzeganie dezinformacji? Zdaniem wiceprzewodniczącego Federacji Polskich Przedsiębiorców Arkadiusza Pączki „pandemia pokazała nową perspektywę działania firm w kontekście bezpieczeństwa i dezinformacji”. – Ochrona danych i przekazywanie informacji mają kolosalne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa cyfrowego. Drugim (po pandemii – przyp. red.) elementem jest wojna w Ukrainie, która ma silne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta