Szanse VeloBanku na sukces
Spadkobierca Getin Noble Banku nie ma bagażu kredytów frankowych, ale i tak ma ogrom wyzwań.
Getin Noble Bank był dziesiątym bankiem pod względem wielkości na polskim rynku, dlatego publiczny nadzór nie chciał dopuścić do jego upadłości. Byłoby to niezwykle kosztowne, ale przede wszystkim podważyłoby zaufanie do całego sektora finansowego. Dlatego wobec GNB wdrożono, zgodnie z unijnymi i polskimi regulacjami, procedurę przymusowej restrukturyzacji, w ramach której wszystkie depozyty klientów i kredyty złotowe przeniesiono to instytucji pomostowej BFG o nazwie VeloBank.
Tym samym na rynku pojawił się nowy podmiot, który docelowo ma zostać sprzedany. Czy VeloBank ma szanse na rynkowy sukces?
Plan na zmiany
– Pewne szanse są – komentuje ekonomista Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP. – Ale przed VeloBankiem wiele wyzwań, ponieważ odziedziczył po Getin Noble Bank wiele problemów. Nowi zarządzający muszą poradzić sobie choćby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta