10 października 2022 | Sport | Krzysztof Rawa
Polki mają szansę zrewanżować się Serbkom. Kilka dni temu w Łodzi przegrały 0:3
autor zdjęcia: RADOSłAW JOZWIAK/CYFRASPORT/newspix.pl
źródło: Rzeczpospolita

Polki zmierzą się we wtorek z Serbkami w ćwierćfinale mistrzostw świata. Sukces jest, teraz czas na marzenia.

60 lat temu Polki w Rydze i Moskwie zdobyły nie tylko miejsce w najlepszej ósemce mistrzostw świata, ale wywalczyły brązowy medal, potwierdzając mocną pozycję w ówczesnej hierarchii siatkarek.

Tamta dumna historia ma z dzisiejszą opowieścią niewiele wspólnych cech. Służy raczej do pokazania, jak trudno polskim siatkarkom przebić się w mistrzostwach świata i jak wiele więcej wysiłku dziś trzeba, aby stanąć na podium.

Polki w 1962 roku wygrały pięć spotkań, przegrały trzy i wywalczyły brąz. Teraz drużyna Stefano Lavariniego zwyciężyła już sześciokrotnie i doznała trzech porażek.