Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 listopada 1997 | Świat | MW

DZIEŃ NA Ś WIECIE

Informacje

Demokratyczny senator z Nowego Jorku, Daniel P. Moynihan, jest wtej chwili w Senacie USA głównym przeciwnikiem rozszerzenia NATO o Polskę, Węgry i Republikę Czeską. Skupia on wokół siebie grupę ok. 10 wpływowych senatorów, również przeciwnych ratyfikacji poszerzenia sojuszu, i ze względu na na duży autorytet intelektulany stanowi groźną przeszkodę dla koalicji pronatowskiej. Przeciwko powiększeniu NATO jest, według korespondenta PAP w USA, 32 senatorów. Motywują oni swoje stanowisko głównie niechęcią prowokowania Rosji lub względami finansowymi. 70 senatorów jest "za". (PAP)

Przewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Leni Fischer, oświadczyła, że białoruski Najwyższy Sąd Gospodarczy zniszczył ostatni bastion demokracji. Wten sposób zinterpretowała ona cofnięcie licencji na wydawanie pisma "Swaboda", co nastąpiło przed kilkoma dniami po wniesieniu skargi przez Państwowy Komitet ds. Prasy. Zamknięto gazetę ukazującą się trzy razy w tygodniu w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Pani Fischer nazwała ten fakt "przykładem autorytarnych decyzji" podejmowanych przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Zapowiedziała, że przedstawiciele Zgromadzenia wniosą kwestię naruszania wolności prasy na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament