Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hortex zarabia na nowych produktach

28 listopada 1997 | Ekonomia | LO

BRANŻA SPOŻYWCZA

Zakład w Rykach wydał na inwestycje 21 mln zł

Hortex zarabia na nowych produktach

Zakład Horteksu w Rykach w roku obrachunkowym 1996/ 1997, kończącym się 31 maja br. , wydał na inwestycje 21 mln zł, z czego ok. 10 mln zł na uruchomienie linii do ultrafiltracji soku i nieco ponad 11 mln zł na nowy wydział musów i dodatków smakowych do jogurtów. Jako pierwszy w Polsce opracował i wprowadził do sprzedaży kilka tygodni temu musy, traktowane jako substytut jogurtu. Rocznie może ich produkować 6 tys. t, nawet więcej.

-- W listopadzie sprzedamy ok. 300 ttego wyrobu, na grudzień mamy zamówienia na 400 t-- mówi Zenon Lal, dyrektor zakładu w Rykach. Dzięki nowym produktom po 2 mies. roku obrachunkowego 1997/ 1998 zakład ma wyjątkowo wysoki zysk operacyjny -- powyżej 2, 2 mln zł i zysk brutto w wysokości 1, 4 mln zł. Z biznes planu wynika, że na koniec maja 1998 r. dynamika przyrostu wpływów ze sprzedaży, zysków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1242

Spis treści
Zamów abonament